Vyhledávání

čištění a nabíjení kamenů

Vybíjení a čistění provádíme nejlépe tak, že kameny dáme na několik dnů do vody (nejlépe s křišťálem). Vodu občas vyměníme. Další možností je omytí pod tekoucí vodou, v proudu kámen držíme 10 - 20 sekund.

Další ze způsobů očištění kamene je nechání kamene na nám známém místě v potůčku nebo v trávě či u kořenů listnatých stromů, napřl. vrb - Země se pak postará o další. V literatuře se také doporučuje zahrabatí kamene pod zem, nejlépe na několik dnů

Nabíjení: sluncem by se měly nabíjet kameny působící na první 3 čakry (červená, oranžová a žlutá), zbývajícím kamenům pak svědčí světlo měsíce. Pravidlo je to obecné a dobré je si zjistit, jak to svědčí konkrétním kamenům.

 

Vodou

Achát, Malachit (jen krátce! ), Hematit (jen krátce! ) Měsíční kámen, Amazonit, Ametist, Aventurín, Býčí oko, Citrín, Diamant, Fluorid, Granát, Chalcedon, Chrysopras, Jadeit, Rodochrozit, Křišťál (čistíme a nabíjíme často)

Vykuřováním

Azurit, 

 

Čištění konkrétních kamenů

 


Achát

Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Acháty všeho druhu, s výjimkou ohnivého, nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

 

Adulár (Měsíční kámen)
Kámen čistíme několik minut pod proudem vody, nebo přes noc v misce spolu s křišťálem. Oproti jiným kamenům měsíční kámen nabíjíme při dorůstání Měsíce a při úplňku.

 

Akvamarín

Jelikož akvamarín na přímém slunci ztrácí rychle barvu, nabíjíme na denním světle, bez přímého dosahu slunce.

 

Amazonit

Vzhledem k citlivosti k prudkým změnám teploty jej čistíme vlažnou vodou a nabíjíme jen na nepřímém slunci.

 

Ametyst

Po, nebo před každým použitím pravidelně kámen čistíme pod vlažnou proudící vodou nebo v misce společně s křišťálem. Jelikož ametyst z určitých nalezišť, např. brazilských, ztrácí na slunci barvu, bledne, nabíjíme jej raději ve stínu, z dosahu přímého slunce.

 

Aventurin

Pár minut pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Všechny druhy můžeme nabíjet libovolně dlouho na přímém slunci.

 

Azurit

Azurit je nejchoulostivější z kamenů obsahující měď. Jelikož mu škodí i voda, provádíme jeho očistu představou a meditací. Nabíjíme ho v noci za úplňku.

 

Býčí oko

Pod proudem vlažné vody. Kameny nabíjíme bez problémů na přímém slunci tak dlouho, dokud opět necítíme jejich původní energii.

 

Citrín

Po každém použití citrín čistíme, stejně jako ostatní křemenné druhy, vlažnou vodou; na rozdíl od křišťálu ho nabíjíme na přímém slunci jen krátce.

 

Diamant

Před každým použitím očistíme vlažnou vodou a krátce nabijeme na slunci. I když diamant svými vlastnostmi patří do temenní čakry, je dobré jej použít jako podpůrný prostředek jiných kamenů spadajících pod ostatní čakry. Diamant se jako jeden z mála nerostů "snese" se všemi kameny, které svojí přítomností čistí a posiluje.

 

Fluorit

Čistíme pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody. Jelikož je citlivý na prudké světlo, nabíjíme jej z dosahu slunečních paprsků nebo v noci za úplňku, společně s křišťálem.

 

Granát

Granáty čistíme pod vlažnou tekoucí vodou, nebo přes noc v misce. Nabíjet je můžeme libovolně dlouho na slunci, dokud necítíme, jak z nich sálá očistný žár.

 

Hematit (krevel)

Očistit jen krátce pod tekoucí vodou. Nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

 

Chalcedon

Pod proudem vlažné vody a dostatečně dlouho na přímém slunci.

 

Chryzopras

Podobně jako ostatní chalcedonové druhy pod proudem vlažné vody, avšak pro jeho citlivost na prudké světlo jej nabíjíme jen na nepřímém slunci.


 

© 2013 Všechna práva vyhrazena.